Bogdan Ivan, fost ministru PSD în Guvernul Bolojan, susține că România are nevoie cât mai repede de un guvern legitim, în contextul blocajului politic și al negocierilor tensionate dintre partide. Social-democratul a vorbit despre riscurile economice ale prelungirii acestei situații și a acuzat partenerii politici că s-au răzgândit de mai multe ori, potrivit Realitatea PLUS.