Apa se scumpește de la 1 iulie, iar românii din mai multe județe vor plăti cu aproape 30 la sută mai mult pentru serviciile de apă potabilă și canalizare. Sunt vizate localități din Ilfov, Giurgiu, Ialomița, Sibiu, Brașov și Timiș, iar în unele zone creșterea totală ajunge la aproape 30 la sută, potrivit Realitatea PLUS.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *